KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14827298
nr 1482 7298
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Monogramsignatur, daterad -42. Olja på pannå, 46x39 cm, yttermått inklusive ram: 65x57 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 18:26:08
15/8 14:40:08
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander